
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 26.4 V |
| Threshold Voltage | 600 mV |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Packaging | Reel |
| Reset | No Manual Reset |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$4.51555
Ext.Price$4.51555
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.51555 | $4.51555 |
| 10 | $3.85853 | $38.58530 |
| 25 | $3.58320 | $89.58000 |
| 50 | $3.32751 | $166.37550 |
| 100 | $3.09003 | $309.00300 |
| 300 | $2.99657 | $898.97100 |
| 500 | $2.90593 | $1452.96500 |
| 1000 | $2.82299 | $2822.99000 |
